HERKESIN YOLU BU FORUMDAN GECER..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Che'nin Sevgilisi - Şaban Akbaba

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Che'nin Sevgilisi - Şaban Akbaba Empty
MesajKonu: Che'nin Sevgilisi - Şaban Akbaba   Che'nin Sevgilisi - Şaban Akbaba Icon_minitimePaz 15 Kas. 2009, 10:40

Kitap Özet

Monika Bolivya'da tarihin bir kesitini istedikleri gibi yazmaya kalkışlanların izini sürerek Quintanilla'yı (Hamburg'da) eliyle koymuş gibi bulmuştu. Hem kendi kendine verdiği kutsal görevi yerine getirmeliydi hem de bir kez daha sevgilisine (Che'ye) bağlılığını onu ne kadar çok sevdiğini özlediğini kanıtlamalıydı. Öylesine kanıtlamalıydı ki bütün dünya parmağını ısırmalıydı. Bütün dünya parmağını ısırdı: “Aşkolsun sana aşkın sadık dostu Monika! Aşk olsun!...” (CHE'NİN SEVGİLİSİ'nden)

“Sevimin sevdiğimin bir tanemin taze gülümün can yoldaşımın eşimin cenaze törenine göndermediler desem… Benim buradan bayanlar C koğuşunun temsilcisi Ülkü'nün oradan Sağmalcılar'ı dolduran ışık yüzlülerin içerden güneş gözlülerin dışarıdan verdiği(miz) savaşım gösterdiği(miz) çaba hiçbir işe yaramadı; değil gülümün gül yüzünü değil özlediğim canımın cananını tabutunu olsun göstermediler desem! Üzüldüm öfkelendim bendimden taştımm lanet okudum diye üstüne üstlük elektriğe aldılar desem; bedenimin bütün organları hücrelerine kadar parçalandı!... desem… kendimi aştımm… desem…” (SARI SEDYE'den)

Böylesi büyük direnişler: Sevgiyle olabilir ancak. Bedeninin bin yerinden gelen ağrıyı sancıyı sızıyı yüreğiyle karşılıyor; her şeyin bir gün içinde yüzgeri dönmesine izin vermiyordu. Bu kampın bugüne dair serüveni de coşkuyla tamamlanmalıydı. İki büyük sevdanın konağı iki sevdalı yüreğin karşısında dağlar bile eridi… (HASTA'NIN İYİLEŞMESİ'nden)

Kitap Kapak

Che'nin Sevgilisi - Şaban Akbaba 62875

Che'nin Sevgilisi
Şaban Akbaba
· Siyah Beyaz Yayınevi
· Basım Tarihi : 11 - 2009
· ISBN : 9786055646072
· Sayfa Sayısı : 184
· Etiket Fiyatı : 12.00 TL _ _________________
https://0negatif.yetkin-forum.com

Che'nin Sevgilisi - Şaban Akbaba
1 sayfadaki 1 sayfası